
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 2837
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09850
Ext.Price$0.09850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09850 | $0.09850 |
| 10 | $0.04925 | $0.49250 |
| 50 | $0.04382 | $2.19100 |
| 100 | $0.03899 | $3.89900 |
| 500 | $0.03397 | $16.98500 |
| 1000 | $0.02959 | $29.59000 |
| 3000 | $0.02719 | $81.57000 |
| 5000 | $0.02499 | $124.95000 |
